Jak uruchomić serwer WWW na hostingu

Ten artykuł przeczytasz w około 4 minuty

Serwer WWW może przydać się w sytuacji, gdy potrzebujesz link bezpośredni do dowolnego pliku. Może to być texturepack lub własny modpack, który chcesz udostępnić swoim graczom. Uruchomienie serwera WWW na BedrockHost.pl nie jest trudne - zrobisz to w kilku krokach.

Ważne: Ten poradnik zakłada, że posiadasz dodatkowy port, który wykorzystamy do uruchomienia serwera WWW. Jeśli go nie posiadasz, możesz bezpłatnie dodać go według naszego poradnika (kliknij tutaj).

Czy moje oprogramowanie serwerowe wspiera serwer WWW?

Nie każde oprogramowanie serwerowe zawiera w sobie serwer WWW. Funkcjonalność ta jest dostępna w większości silników z oferty Minecraft Java Edition zainstalowanych za pomocą naszego panelu.

Aby uruchomić tę funkcję Twój serwer zaloguj się do panelu BedrockHost.pl i wybierz swoją usługę hostingu.

Następnie kliknij przycisk Ustawienia u góry strony. W ustawieniach usługi odszukaj przycisk "Serwer WWW" (zaznaczony na zrzucie ekranu poniżej). Jeśli nie widzisz go w ustawieniach oznacza to, że zainstalowane przez Ciebie oprogramowanie serwerowe nie posiada tej funkcji.

Funkcja "Serwer WWW" widoczna w ustawieniach usługi

Kliknij opcję "Serwer WWW", w następnym kroku zostaniesz poproszony o wybranie dodatkowego portu, na którym zostanie on uruchomiony. Uwaga: jeśli widzisz ostrzeżenie o braku dodatkowego portu możesz dodać go według tego poradnika (kliknij tutaj).

Po wybraniu portu i zaznaczeniu opcji Włącz serwer WWW kliknij Zapisz. Serwer WWW zostanie skonfigurowany i uruchomiony razem z Twoim głównym serwerem. Pamiętaj, że serwer WWW działa tylko, gdy Twój główny serwer jest uruchomiony.

Aby przetestować działanie serwera WWW przejdź do konsoli na panelu i uruchom lub zrestartuj serwer.

Uruchom normalnie swój serwer

Po uruchomieniu serwera WWW w jego ustawieniach pojawią się 2 przyciski: "Prześlij pliki" oraz "Zobacz zawartość".

Po wybraniu przycisku "Prześlij pliki" zostaniesz przeniesiony do menadżera plików do folderu /_bedrockhost/serwer_www/publiczny

Wszystkie pliki, które zostaną przesłane do tego folderu będą publicznie dostępne dla wszystkich osób posiadających link do nich. Pliki udostępniane przez serwer WWW przechowywane są na dysku Twojego serwera.

Pliki udostępnione serwerem WWW

Po wybraniu przycisku Zobacz zawartość w Twojej przeglądarce internetowej zostanie wyświetlone lista plików udostępnionych publicznie. Link ten nie jest zabezpieczony hasłem, więc każda osoba może uzyskać do nich dostęp.

Aby pobrać interesujący nas plik wystarczy go kliknąć. Jeśli potrzebujesz linku bezpośredniego do pliku kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Kopiuj adres linku. Link zostanie skopiowany do schowka.

Lista plików na serwerze WWW

Pamiętaj, że pliki udostępnione serwerem WWW będą dostępne dla każdego - nie przechowuj tam poufnych danych.

Serwer WWW na BedrockHost.pl służy do udostępniania plików - nie nadaje się on do przechowywania stron internetowych.

Do poprawnego działania funkcji serwera WWW na dysku Twojej usługi hostingowej zostanie utworzony folder _bedrockhost. Jest on niezbędny do działania serwera WWW - jeśli zostanie usunięty funkcja ta zostanie wyłączona.

Logo BedrockHost.pl
BedrockHost.pl
© IBC-GAMES 2024
Nasze dane
  • BedrockHost.pl jest własnością firmy:
  • Remigiusz Machula - IBC-GAMES
  • NIP: 8842583035
  • REGON: 366776613