Dodatkowy port - jak uruchomić go na hostingu?

Ten artykuł przeczytasz w około 3 minuty

Dodatkowy port może się przydać jeśli Twój serwer uruchamia kilka usług dostępnych pod różnymi portami. Przykładowo plugin Dynmap dla serwera Minecraft uruchamia na Twoim serwerze stronę internetową, na którą możesz dostać się za pomocą dodatkowego portu. Każdy serwer na platformie BedrockHost.pl domyślnie otrzymuje 1 port (główny), który służy do połączenia z twoim serwerem. W razie potrzeby możesz jednak za darmo dodać więcej portów za pomocą naszego panelu.

Co to w ogóle jest port?

Port to numer, za pomocą którego można połączyć się z interesującą nas usługą (np. serwerem do gier) działającą na serwerze. Porty umożliwiają uruchomienie większej ilości usług na jednym adresie IP. Aby połączyć się z serwerem za pomocą portu należy użyć jego adres IP (lub domeny) oraz portu po dwukropku. Przykładowo, aby połączyć się z serwerem pod adresem mojadomena.pl działającym na porcie 1234 użyj adresu: mojadomena.pl:1234

Jak skorzystać z dodatkowego portu na BedrockHost.pl?

W pierwszej kolejności zaloguj się na swoje konto BedrockHost.pl i przejdź do panelu Twojego hostingu. Następnie kliknij ustawienia.
 

Ustawienia
Strona główna usługi hostingowej BedrockHost.pl

W ustawieniach należy wybrać opcję Adresy IP i porty.
 

Adresy IP i porty
Ustawienia hostingu

Znajdziesz tutaj listę portów i domen przypisanych do Twojego serwera. Na głównym porcie uruchamiany jest Twój serwer - to za jego pomocą gracze mogą łączyć się z Twoim serwerem. Aby uzyskać dodatkowy port kliknij po prostu przycisk Dodaj dodatkowy port.
 

Dodaj dodatkowy port
Podgląd adresów IP i portów usługi

Gotowe! Dodatkowy port (w tym przypadku 35004) Oczekuje na utworzenie - oznacza to, że w ciągu kilku minut zostanie on automatycznie przypisany do Twojego serwera. Gdy adnotacja ta zniknie Twój port jest gotowy do użycia. Aby zacząć z niego korzystać uruchom ponownie swój serwer. Po ponownym uruchomieniu możesz dla przykładu skonfigurować plugin Dynmap, który wykorzysta ten port do działania.
 

Lista portów
Prawidłowo dodany port oczekujący na utworzenie

Dodatkowy port możesz wykorzystać przykładowo do:

Logo BedrockHost.pl
BedrockHost.pl
© IBC-GAMES 2024
Nasze dane
  • BedrockHost.pl jest własnością firmy:
  • Remigiusz Machula - IBC-GAMES
  • NIP: 8842583035
  • REGON: 366776613