Jak zainstalować silnik serwera?

Ten artykuł przeczytasz w około 6 minut

Aby Twój serwer Minecraft mógł działać, musisz uruchomić na nim oprogramowanie serwerowe - zwykle nazywane silnikiem serwera. Nasz panel pozwala na instalację większości popularnych silników w szybki i przystępny sposób.

W tym poradniku opiszemy jak zainstalować silnik serwera na Bedrockhost.pl oraz jak połączyć się z Twoim nowym serwerem.

Instalacja silnika serwera

Jeśli kupiłeś już serwer na naszym hostingu i płatność przebiegła pomyślnie, Twój nowy serwer powinien pokazać się po lewej stronie. Wybierz interesującą Cię usługę z listy dostępnych.

Twój zakupiony serwer

Jeśli usługa została właśnie zakupiona zostaniesz poproszony o wybór kategorii silnika serwerowego do instalacji. W tym poradniku korzystamy z oferty Minecraft Java (lista dostępnych silników może różnić się między ofertami). Pod nazwą kategorii po krótce opisano do czego służą silniki serwerowe w niej zawarte.

Typy silników (lista może się różnić)

W następnym kroku należy wybrać silnik serwerowy, który chcesz zainstalować.

Jeśli nie masz zielonego pojęcia jaki wybrać, polecamy wybrać silnik, który znajduje się na pierwszym miejscu - często oznaczony jako "najlepszy wybór". Oznaczamy w ten sposób silniki, które działają najwydajniej oraz sprawiają najmniej problemów.

Silniki standardowe (lista może się różnić)

Po wybraniu interesującego nas silnika może Cię przerazić ilość dostępnych opcji zależnych od wybranego silnika. Zwykle domyślnie wybrane opcje wystarczą do komfortowej rozgrywki i nie ma potrzeby ich modyfikowania. Wyjaśnię krótko najważniejsze z nich (dla oferty Minecraft Java):

 • Zgadzam się z postanowieniami EULA Minecraft - bez zaznaczenia tej opcji, nie będziesz mógł zainstalować, ani uruchomić serwera
 • Wersja Minecrafta - tutaj możesz wybrać wersję, na której chcesz uruchomić swój serwer, domyślnie ustawiana jest najnowsza dostępna wersja Minecraft
 • Online Mode - gdy ta opcja jest wyłączona na serwer będzie można wejść także z launcherów Non-Premium
 • Maksymalna widoczność terenu - to inaczej Render Distance czyli widoczność terenu, radzimy nie przesadzać z tą wartością, gdyż może spowodować zwiększone zużycie pamięci RAM oraz użycie procesora, przez co mogą powstać lagi - zwykle najlepiej pozostawić tą wartość bez zmian
Opcje silnika Paper (lista może się różnić)

Większość z tych opcji możesz śmiało zmienić również po instalacji serwera.

Na samym dole konfiguracji znajdują się dwie zgody. Pierwsza jest wymagana, do przeprowadzenia instalacji silnika. Podczas instalacji silnika serwerowego niektóre pliki niezbędne do uruchomienia serwera mogą zostać usunięte i zastąpione plikami używanymi przez wybrany silnik.

Zaznaczenie drugiej zgody (oznaczonej na czerwono) spowoduje usunięcie całej zawartości serwera przed instalacją. Opcja ta może przydać się jeśli masz problem z uruchomieniem swojego serwera i chcesz zainstalować go "na czysto". Nie zalecamy jej zaznaczania.

Aby rozpocząć instalację serwera zaznacz odpowiednie zgody i kliknij przycisk Zainstaluj. Instalacja zwykle trwa do kilku minut.

Wymagane zgody

Podczas instalacji oprogramowania serwerowego dostęp do panelu usługi zostanie chwilowo zablokowany. Jeśli instalacja trwa zobaczysz komunikat jak na zrzucie ekranu poniżej:

Ekran instalacji serwera

Gdy serwer zostanie zainstalowany zobaczysz panel swojego serwera. Aby go uruchomić kliknij zaznaczony niżej przycisk:

Panel hostingu

Jak połączyć się ze swoim serwerem

Gdy Twój serwer zostanie uruchomiony jego stan zostanie oznaczony jako Online, a panel prawej stronie konsoli zmieni kolor na zielony. Oznacza to, że możesz już dołączyć na swój serwer. Aby to zrobić:

 • Uruchom Minecraft
 • Kliknij przycisk Multiplayer (tryb wieloosobowy)
 • Kliknij przycisk Add server (dodaj serwer)
 • W polu Server Address (adres serwera) należy wprowadzić adres IP Twojego serwera wraz z jego portem po dwukropku

Adres IP oraz port znajdziesz w naszym panelu po prawej stronie konsoli, tak jak zaznaczono na zrzucie ekranu poniżej:

Adres IP serwera znajdziesz w panelu Bedrockhost.pl

Po wprowadzeniu adresu wraz z portem w pole Server Address (adres serwera) zatwierdzamy - serwer zostanie dodany do listy serwerów na Twoim kliencie Minecraft. Aby się z nim połączyć wystarczy wybrać go z listy.

Adres wraz z portem wprowadzamy do pola oznaczonego na czerwono
Logo BedrockHost.pl
BedrockHost.pl
© IBC-GAMES 2024
Nasze dane
 • BedrockHost.pl jest własnością firmy:
 • Remigiusz Machula - IBC-GAMES
 • NIP: 8842583035
 • REGON: 366776613