Jak pobrać plik bezpośrednio na serwer

Ten artykuł przeczytasz w około 4 minuty

Jeśli potrzebujesz umieścić na swoim serwerze serwerze plik, który musisz pobrać z Internetu zwykle pobierasz go na swój komputer w celu przesłania go na serwer. Gdy plik jest mały lub dysponujesz bardzo szybkim łączem internetowym zwykle nie jest to kłopot. Problem pojawia się, gdy przesyłanie plików nie jest mocną stroną Twojego Internetu. W takim wypadku całkiem niezłym pomysłem byłoby pobranie tego pliku od razu na serwer.

Każda usługa hostingowa BedrockHost.pl oferuje bardzo szybkie łącze. Za pomocą funkcji Pobierz z URL dostępnej w naszym panelu możesz z niego skorzystać do szybkiego pobierania wielkich plików z linków bezpośrednich.

W tym poradniku wyjaśnimy jak to zrobić na przykładzie mapki do gry Minecraft dostępnej w serwisie CurseForge.com za pomocą przeglądarki Google Chrome. Zwykle nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać inny plik z dowolnej w ten sam sposób.

Jeśli chcesz po prostu przesłać plik na swój serwer skorzystaj z menadżera plików lub połączenia SFTP (kliknij, aby zobaczyć jak).

Co to jest link bezpośredni?

Link bezpośredni jak sama nazwa wskazuje służy do kierowania użytkownika bezpośrednio do miejsca w Internecie. W przypadku, gdy chcesz pobrać na serwer zapis mapy Minecraft potrzebujesz linku bezpośredniego do pliku z mapą.

Odwiedzając serwis CurseForge w poszukiwaniu idealnej mapy na Twój serwer link bezpośredni do strony z opisem mapy znajdziesz w górnej części swojej przeglądarki.

Na obrazku zaznaczono link bezpośredni do strony z opisem mapy

Jest to jednak link, który prowadzi do strony z opisem mapy - nie pobierzemy za jego pomocą interesującego pliku. Na tej stronie znajdziemy jednak, który doprowadzi nas do linku bezpośredniego.

Uzyskujemy link bezpośredni

Spróbuj rozpocząć pobieranie pliku z mapą na swój komputer za pomocą klawisza download. Gdy pobieranie rozpocznie się przejdź do listy aktualnie pobieranych plików w Twojej przeglądarce.

Jak wyświetlić listę aktualnie pobieranych plików w przeglądarce Google Chrome

Wyświetlona zostanie lista aktualnie pobieranych plików, przewidywany czas do ukończenia pobierania oraz link bezpośredni do interesującego nas pliku (oznaczony na zrzucie ekranu poniżej). W tym momencie możesz przerwać pobieranie tego pliku - nie będzie nam on potrzebny na Twoim komputerze.

Link bezpośredni należy skopiować klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję kopiuj adres linku.

Jak skopiować link bezpośredni

Pobieramy zawartość na serwer

W tym momencie należy przejść do menadżera plików dostępnego w panelu BedrockHost.pl. Znajdziesz w nim opcję Pobierz z URL.

Lokalizacja przycisku "Pobierz z URL"

Po jego wybraniu pojawi się okno z formularzem, w którym należy wprowadzić wcześniej skopiowany link bezpośredni (np. prawy przycisk myszy -> wklej).

Gdzie wkleić link bezpośredni

Po wklejeniu linku klikamy Ściągnij. Aby nie blokować dostępu do plików serwera pobieranie pliku zostanie uruchomione w tle. Odśwież stronę (np. Ctrl + R lub prawy przycisk myszy -> odśwież), jeśli rozmiar pliku za każdym odświeżeniem strony zmienia się oznacza to, że plik jest jeszcze pobierany.

Gdzie znaleźć rozmiar pliku

Jeśli rozmiar pliku jest dużo mniejszy niż oczekiwano może to oznaczać, że:

  • Link, który wklejasz nie jest linkiem bezpośrednim
  • Autor witryny, z której zamierzasz pobrać plik nie pozwala na pobieranie plików inaczej niż za pomocą przeglądarki internetowej

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem i plik został pobrany na serwer oszczędziliśmy sobie 40 minut pobierania :)

Co zrobić z pobranym plikiem

Jeśli pobrane zostało archiwum (przykładowo plik z końcówką .zip lub .tar.gz) możesz rozpakować. Kliknij na 3 kropki po prawo i wybierz opcję rozpakuj.

Aby skorzystać z mapy należy jej pliki umieścić w odpowiednim folderze (wybranym w konfiguracji uruchamiania serwera). Niedługo udostępnimy poradnik jak to zrobić krok po kroku.

Logo BedrockHost.pl
BedrockHost.pl
© IBC-GAMES 2024
Nasze dane
  • BedrockHost.pl jest własnością firmy:
  • Remigiusz Machula - IBC-GAMES
  • NIP: 8842583035
  • REGON: 366776613