Geyser czyli serwer Minecraft Java i Bedrock w jednym

Ten artykuł przeczytasz w około 7 minut

Co to jest Minecraft Geyser

Geyser to plugin, który umożliwia grę na serwerze Minecraft: Java Edition użytkownikom wersji Bedrock Edition. Dzięki niemu możesz grać na swoim serwerze przy użyciu komputera (Java Edition) i kontynuować rozgrywkę później na swoim telefonie lub tablecie.

Geyser możesz teraz zainstalować jednym kliknięciem

W panelu BedrockHost.pl udostępniliśmy możliwość instalacji wstępnie skonfigurowanego silnika Paper Spigot wraz z pluginem GeyserMC, Floodgate oraz ViaVersion. Jest to najprostsza opcja instalacji Geysera, którą zalecamy.

Aby zainstalować przygotowaną przez nas paczkę potrzebujesz serwer z oferty Minecraft: Java Edition. Przejdź do ustawień usługi > zainstaluj nowy silnik > Gotowe rozwiązania i wybierz GeyserMC

Jeśli chcesz samodzielnie zainstalować GeyserMC postępuj zgodnie z poradnikiem poniżej.

Wymagania

 • Jeden ze wspieranych silników serwerowych:
  • BungeeCord
  • Spigot (również Paper, który jest przez nas zalecany)
  • Sponge
  • Velocity
  • Fabric
  • Geyser jako samodzielny silnik
 • Dodatkowy port dla użytkowników Bedrock Edition, bądź użycie głównego portu serwera

Opcjonalnie dla silników Spigot (Paper) możesz użyć pluginu ViaVersion, dzięki niemu wersja osoby z różnych wersji Minecraft Java Edition połączą się z Twoim serwerem.
 

Skąd pobrać Geyser?

Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję pluginu GeyserMC. Pamiętaj, aby wybrać wersję odpowiednią dla zainstalowanego silnika.
 

Pobieranie Geyser

Jaki silnik będzie najlepszy?

Poniżej opisaliśmy jak zainstalować i skonfigurować Geyser (w wersji #759) na silniku Paper (Spigot) dla wersji Minecraft 1.17.1. Wybór silnika Paper jest naszym zdaniem najsensowniejszy, gdyż umożliwia instalację przeróżnych pluginów. Nawet jeśli nie zamierzasz korzystać z pluginów Paper będzie najlepszym wyborem - działa on po prostu najwydajniej.

Instalujemy Minecraft Geyser

W pierwszej kolejności zaloguj się na swoje konto BedrockHost.pl i przejdź do panelu Twojego hostingu. Jeśli użytkownicy Minecraft: Bedrock Edition mają się łączyć osobnym portem, utwórz go według tego poradnika. Możesz ten krok pominąć, jeśli gracze mają łączyć się za pomocą tego samego portu co użytkownicy Minecraft: Java Edition.

W kolejnym kroku przejdź do menedżera plików.
 

Menedżer plików

Przejdź do odpowiedniego folderu i wyślij tam plik z pobranym pluginem Geyser.

 • Jeśli korzystasz z silnika Paper/Spigot/BungeeCord/Velocity prześlij plugin do folderu plugins
 • Jeśli Twój silnik to Fabric prześlij Geyser do folderu mods
 • W przypadku, gdy korzystasz z silnika Sponge Geyser powinien trafić do folderu mods/plugins
   
Pobrany plugin Geyser

Teraz wróć do konsoli, zrestartuj serwer i zaczekaj na jego ponowne uruchomienie.
 

Restart serwera

Gdy serwer już się uruchomi przejdź do folderu z plikami konfiguracyjnymi pluginu. W przypadku serwerów Paper/Spigot jest to plugins/Geyser i otwórz plik config.yml.
 

Pliki konfiguracyjne pluginu Geyser

Ustaw tutaj odpowiednio swój port:

 • port - numer portu, przez który będą się łączyć gracze Minecraft: Bedrock Edition - możesz w tym miejscu wprowadzić ten sam port, przez który na Twój serwer łączą się gracze Java Edition. Ewentualnie możesz określić tutaj inny port dla graczy Bedrock Edition - kliknij tutaj, aby dowiedzieć się co to jest dodatkowy port i jak uruchomić go na BedrockHost.pl.
 • clone-remote-port - ustaw true jeśli gracze Minecraft: Bedrock Edition mają się łączyć tym samym portem co gracze Minecraft: Java Edition, w przeciwnym wypadku zostaw false - zalecamy ustawienie tej wartości na true
config.yml

Zapisz plik, przejdź do konsoli i uruchom ponownie serwer, aby wczytać zmiany.

W przypadku serwerów Paper/Spigot nie zalecamy używania komendy /reload. Niektóre pluginy nie radzą sobie z jej obsługą. Zwykle lepiej wykonać pełny restart serwera.

Po udanym restarcie serwera gracze Minecraft: Bedrock Edition będą mogli łączyć się z Twoim serwerem przez ustalony w konfiguracji port oraz za pomocą tego samego adresu IP (lub domenie) co serwer. Spróbujmy się w takim razie połączyć.

Po możesz zobaczyć komunikat jak na zrzucie ekranu poniżej:
 

Zaloguj się

Jeśli Twój serwer:

 • Działa w trybie online-mode (czyli wymaga od graczy posiadania konta Premium) to każdy gracz Minecraft: Bedrock Edition przed wejściem na serwer będzie musiał zalogować się swoim kontem Mojang, bądź kontem Microsoft jeśli przeszedł już migrację, na tym koncie musi posiadać także swoją zakupioną kopię Minecraft: Java Edition, w przeciwnym wypadku na serwer nie wejdzie
 • Zezwala na połączenie bez konta premium (online-mode: false) wystarczy wybrać Zaloguj się kontem Mojang, w pole Pseudonim wpisać nick pod którym chcemy grać, a hasło zostawić puste, z tym ustawieniem Twój serwer pozwoli każdemu na dołączenie do gry - jeśli chcesz dodatkowo go zabezpieczyć zalecamy instalację pluginu wymagającego logowania (komenda /login hasło). Przykładowo możesz skorzystać z pluginu OpeNLogin (kliknij, aby pobrać).

Możesz teraz dołączyć na serwer i to w zasadzie tyle. Poniżej jak widać udało nam się połączyć z serwerem za pomocą Java Edition oraz za pomocą Bedrocka. Gracz Test po lewej grający na Minecraft: Bedrock Edition oraz PanSzelescik po prawej grający przez Minecraft: Java Edition:
 

Gra

Logo BedrockHost.pl
BedrockHost.pl
© IBC-GAMES 2024
Nasze dane
 • BedrockHost.pl jest własnością firmy:
 • Remigiusz Machula - IBC-GAMES
 • NIP: 8842583035
 • REGON: 366776613